karty.uniza.sk

Použitie preukazu na univerzite

Preukaz študenta denného štúdia slúži na identifikáciu denného študenta Žilinskej univerzity.

Platný preukaz študenta UNIZA je podmienka na vstup do informačných systémov UNIZA, Univerzitnej knižnice, stravovacieho a prístupového systému.
Umožňuje využitie na ďalšie funkcie podľa potreby a možností univerzity, vstup do budov, preukaz čitateľa v Univerzitnej knižnici, stravovacieho systému, ...

 

STRAVOVACÍ SYSTÉM

Vďaka čipu vložnému v preukaze je možné využívať ho aj ako stravovací preukaz. Podmienkou je, že študent si aktivuje elektronickú peňaženku v pokladni stravovacieho zariadenia, alebo v „tankomate“.

Jedlá sa vydávajú na ISIC kartu, ktorá je evidovaná v databáze užívateľov systému Kredit. Pred prvým použitím je treba si ISIC kartu zaregistrovať v pokladni Nová Menza a dobiť si kredit. Pokladňa je otvorená v pracovné dni od 10:00 do 13:00, tankomat na dobíjanie kreditu funguje nepretržite.

 

ŠTUDENTSKÝ ÚČET

Aktiváciou získate jedinečný univerzitný login pre prístup k:

Účet sa aktivuje vyplnením webového formuláru na nic.uniza.sk/nms:

Viac o aktivácii účtu, LDAP, sieti Wi-Fi nájdete na adrese: nic.uniza.sk/zuwiki/

 

UBYTOVACIE ZARIADENIE

Študenti prvého ročníka bakalárskeho štúdia si ubytovanie budú vybavovať v deň zápisu na štúdium na príslušnej fakulte. Základnou podmienkou pre pridelenie ubytovania je vzdialenosť od miesta trvalého pobytu do Žiliny. Izby pre prvákov sú pridelené pred nástupom. V prípade, ak by vyčlenená kapacita pre prvákov bola nepostačujúca, o nepridelení ubytovania Vás budeme včas informovať.

Základné informácie nájdete na stránke http://www.iklub.sk/?q=ubytko